Stačí vyjet do sousedního Rakouska a užít si jízdu kolem jezer, parádní cyklostezky jsou i v Maďarsku, největším lákadlem je ta okolo Balatonu. Na Slovensko si zase užijete dlouhá stoupání do kopců a parádní sjezdy. Zkrátka je-li vám Česká republika malá a chystáte se na dovolenou na kole v zahraničí, přestaňte na chvilku plánovat trasu a seznamte se s tím, jaké druhy pojištění se vám na cestách budou hodit.
Klasická pojistka mnohdy nestačí
Klasické pojištění na cestu do zahraničí se vztahuje na „běžné“ situace. Jeho významem je, že za vás pojišťovna uhradí léčebné výlohy. Ty se v případě vážných úrazů mohou vyšplhat i na částku několika milionů. Nikdy nevyrážejte bez něj, platí se asi 20 Kč na den. Nízká investice vás uchrání před celoživotním dluhem. Vždy je nutné důkladně projít pojistné podmínky. Cyklistika je poměrně rizikový sport, je dobré se připojistit. Platí to zejména v případě, když si budete užívat extrémní sjezdy či se společně s kolem dostanete do výšky nad 3 000 m.n.m.
K úrazu není daleko
Jen chvilička nepozornosti stačí k tomu, abyste spadli, způsobili si úraz. Určitě si vyřiďte ještě pojištění úrazové. Udělejte to i v případě, když si úrazovou pojistku běžně platíte. VPP pro pojištění do zahraničí udávají, že se pojistka vztahuje jen na vaši osobu. Pojistěte i „druhé“. Když si jako doplněk vyřídíte pojištění odpovědnosti, rázem budete mít jistotu, že pojišťovna zaplatí i škody, které neúmyslně způsobíte druhé osobě. Jak přesně tato pojistka funguje? Podrobné informace najdete zde. Z doplňkových se bude hodit i pojištění zavazadel. Vyplatí se nejvíce, když cestujete letadlem.
Neplaťte příliš
Větší počet pojistek ve vás možná vyvolal dojem, že budete muset draze platit. Není to pravda, stačí se podívat na srovnání cen cestovního pojištění. Základní pojistku se všemi třemi doplňky získáte například u Ergo a.s. za pouhých 30 Kč na den.