Doporučujeme Novinky Tipy a rady Výlety

Zajeďte si Tour de France aneb Kam na kolo do zahraničí

Jste nadšení cyklisté a už máte Českou republiku projetou křížem krážem? Vydejte se s námi za hranice a objevte tipy na další dobrodružné cyklotoulky napříč Evropou.

Máte mezi přáteli či rodinnými příslušníky cyklovýzvu a zároveň byste se rádi v práci či škole pochlubili zajímavou dovolenou? Vezměte si své smart hodinky a zaznamenávejte si s nimi cyklistická dobrodružství napříč Evropou. Splníte tak nejen své sportovní cíle, ale navíc se budete moci před kolegy předvést s neotřelými dovolenkovými lokalitami.

Podél Labe až k moři

Jedna z nejvyhledávanějších (a pro Čechy logicky nejbližších) cyklotras vede podél toku Labe přes Německo až k Severnímu moři. Pokud bydlíte od Labe daleko, můžete tuto skutečnost přijmout jako výzvu a do svých chytrých hodinek zanést i vzdálenost ujetou k řece.

Jako závodníci

Pakliže si potrpíte na těžký terén a rádi sledujete závody v cyklistice, proč se nevydat právě do míst, kde se jezdí? Trasy se sice většinou každý rok mění, můžete si je však snadno dohledat a dle gusta zvolit tu, která vám bude vyhovovat nejvíc. Kromě slavné Tour de France se tak můžete projet stejnými lokacemi jako například závodníci během italského Gira nebo španělské Vuelty.

Cyklistikou za poznáním

Jízdu na kole můžete spojit i s něčím, co rozšíří vaše kulturní obzory. Při výpravě do Francie si můžete projet například oblast Provence či Bordeaux a navštívit místní vinice a historická města. Poznávací zájezd můžete absolvovat i po rovinkách v okolí toku Loiry a objevovat krásné zámky v jejím povodí. Obdivovatelé Španělska pak mohou na kolech vyrazit například na pouť do Santiaga de Compostela.

Klid po rovinkách

Článek o cyklistických destinacích by měl samozřejmě zmínit i hotový ráj pro cykloturistiku. Ten se nenachází nikde jinde než v Nizozemsku. Podél kanálů se dostanete do malebných městeček, která byste za normálních okolností třeba ani nenavštívili. Za zmínku stojí také trasy v Dánsku, kde mají velmi propracovanou infrastrukturu, takže cyklisté mají při svých cestách maximální pohodlí. Zmíněné nizozemské a dánské trasy se drží víceméně v nížinách a stoupání je jen minimální, začátečníci se tak nemusí bát, že by je čekalo něco namáhavého.

Přes hory, přes doly

Možná se raději pořádně zapotíte v horách. Nádherné cyklostezky vedou napříč celými Alpami, francouzskými, švýcarskými, německými, rakouskými, italskými i těmi slovinskými. V Rakousku pak můžete zavítat na Dunajskou cyklostezku, v Itálii se zase pokochat blankytnými jezery Lago di Garda či Lago di Como.

Křížem krážem napříč Evropou

Jak moc velcí dobrodruzi jste? Troufli byste si na delší výpravu? V takovém případě se můžete inspirovat a vyrazit na kola na jednu z evropských cyklostezek EuroVelo. Jedná se o 12 dálkových cyklotras vedoucích napříč celou Evropou. Na projektu se stále pracuje a žádná z cest není zatím zcela dokončena, i přesto je však můžete navštívit a naplánovat si zajímavou aktivní dovolenou.

 

Zdroj obrázku: Dewald Kirsten / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář