Doporučujeme Vybavení

Jak si zabezpečit kolo

Napsal Makawiel

V současné době se začíná rozrůstat síť cyklistických stezek a tím se rozšiřují možnosti cestování na kolech, kterých hojně využíváme. Bohužel tato skutečnost nahrává některých „nenechavcům“. Občas necháváme kolo bez dozoru, když cestou zastavíme na občerstvení a může se stát, že při návratu ke stojanu, kde jsme kolo nechali, už ho nenajdeme. Jak takové situaci předcházet? Velice jednoduše. Nabízí se hned několik možností.

Zabezpečte svoje kolo

Klasický zámek s řetězem

combination-lock-1592523_960_720V současné době již ne zcela praktický, je poměrně těžký a při převozu zabere poměrně dost místa. Navíc jde lehce přestřihnout štípačkami, pokud nemáte opravdu silný řetěz.

Zámek s elektronickým snímačem

Jde o lankový zámek vybavený elektronickým zařízením, které při neoprávněné manipulaci vydává zvuk. V podstatě se jedná o jakýsi alarm. Funguje pomocí mikrotužkových baterií.

Podkova (zámek do rámu)

Je stabilně připevněn ke kolu a fixuje zadní kolo k rámu. Je však potřeba kombinovat ještě s jiným typem zabezpečení, protože kolo lze odnést. Nevýhodou je též větší hmotnost.

„U“ zámky

lock-19468_960_720Zajišťují velkou míru zabezpečení, ale jsou neskladné a mají větší hmotnost.

Výstražný štítek

Obsahuje unikátní identifikační číslo pro dané kolo. Tyto štítky nelze bez poškození odstranit.

Cykloalarm

Základem je pohybový senzor, který se montuje na sedlovou nebo rámovou trubku a je velice citlivý na změny polohy a vibrace. Jakmile dojde k neoprávněné manipulaci s kolem, spustí se alarm.

Usnadněte identifikaci

Kolo se dá označit pro případnou identifikaci několika způsoby. Můžeme použít neviditelný fix, který je vidět při přiložení UV lampy. Kolo před krádeží neochrání, ale pomůže v případě nálezu k identifikaci. Na podobném principu funguje mikročip, v němž jsou zaznamenány informace o majiteli kola.

Několik pravidel bezpečnosti proti ukradení

Zamykejte kolo na místech, kde nebude mít zloděj dostatek času ho ukrást.

K připoutání používejte pouze předměty, které jsou ukotveny do země nebo zdi.

Vhodné je používat více bezpečnostních prvků.

Než své kolo opustíte, zkontrolujte, že na něm není nic, co lze odcizit (sedlové brašny apod.).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel