Doporučujeme

Bezpečnost by měla být pro cyklisty na prvním místě, pomůže vám s ní značka BBB

Napsal Makawiel

Cyklistika je někdy nebezpečný sport a platí to pro silniční i terénní jezdce. Vždy může nastat okamžik, kdy nás zradí terén, kolo, jiný řidič nebo vlastní síly, a dojde k pádu. V takovém případě už je pozdě nad tím přemýšlet, co všechno jsme mohli udělat, aby k pádu nedošlo. Na bezpečnost je vždy potřeba myslet na prvním místě a při dodržení jejích zásad se lze vyhnout mnohem horším následkům, které by mohly nastat. S bezpečností na kolech vám pomůže prestižní cyklistická značka BBB, která je světově proslulá svojí výjimečnou kvalitou a nezradí vás za žádné situace. Vyrábí nejen díly a cyklooblečení, ale i nářadí a výrobky pro bezpečnost na cestách. Představíme si některé nejdůležitější.

Aby pád tolik nebolel

Při pádech na kole nejčastěji padáme na ruce. Odřené dlaně jsou velmi bolestivé a dlouho se hojí. Proto doporučujeme dlouhoprsté rukavice BBB FreeZone. Jsou vyrobeny z prodyšného materiálu a díky tomu je můžete nosit celé léto bez toho, aby se vám potily ruce. Zpocené ruce mohou na řídítkách klouzat a to je při cestě terénem nebezpečné. Rukavice vám zajistí vysokou přilnavost k řídítkům a lepší úchop. Pokud by i tak došlo k pádu, ochrání vaše prsty i dlaně před poškrábáním a zmírní následky nárazu.

Nejdůležitější ochranou každého cyklisty je však přilba. Hlava by měla být chráněna pokaždé, protože je nejvíce ohroženou a nejdůležitější částí těla. Doporučit můžeme přilbu BBB BHE-09 Maestro. Pokud neradi nosíte přilbu kvůli teplu, tuto si zamilujete, je extrémně prodyšná a budete s ní mít pocit, jako byste ani žádnou přilbu nenosili. Navržena je pro závodní cyklistiku, je dokonale aerodynamická, lehká a má celkem 17 ventilačních otvorů. I přes svou lehkost vám při pádu může zachránit život, jelikož splňuje přísné standardy. Velmi populární je také přilba BBB BHE-05 Icarus, která byla navržena speciálně pro silniční cyklistiku a má dokonce 23 ventilačních otvorů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel