Doporučujeme

Co je dobré vědět, než se vydáte do Chorvatska?

Napsal Makawiel

Plánujete dovolenou a už jste se rozhodli, že to bude moře a Chorvatsko? Tato destinace je velmi oblíbená nejen u českých turistů. A není se čemu divit, i když do Chorvatska jedete po několikáté, neustále můžete nacházet nová a nová místa, která budou zajímavá nebo která vás nadchnou svou krásnou přírodou, mořem i lidmi a ubytovacími možnostmi. Hledáte ubytování? Musíte zařídit opravdu velkou spoustu věcí před dovolenou? Co je dobré vědět ještě předtím, než se na cestu vydáte? Díky tomu vás jen tak něco nepřekvapí, budete na některé situace lépe připraveni.

Kde natankovat?

Máte neustále zažito, že jedete-li na dovolenou do ciziny, je dobré natankovat plnou nádrž a pokud to jen trošku jde, vzít si s sebou v kanystru ještě nějaký ten benzín? Léta zažité stereotypy, které jste dodržovaly, je potřeba rozbořit. Sledujte ceny, protože ty se mohou měnit z měsíce na měsíc, ale obecně bývá lepší tankovat v cizině. Dnes už není problém kdekoliv zaplatit kartou.

Ubytování dál od dálnice

Dovolená Chorvatsko pro vás znamená nehonit se? Chcete být po cestě svěží? Pak můžete přespat někde po cestě. Pozor, ubytování u dálnice bývá zbytečně drahé. Lepší je najít hotely či penziony, které jsou dál ve městě. Sice si trochu zajedete, ale zase se vám to odrazí na ceně.

Sledujte dopravní situaci

Čeká vás za pár dní cesta do Chorvatska? Sledujte dopravní situaci! Není od věci podívat se také na to, jaké bude počasí, ať jste dopředu připravení na to, co se bude dít na silnicích. Uzavírky? Práce na cestě? Kolony a zácpy? Tomu se můžete vyhnout, vše objet a nestát zbytečně několik hodin v kolonách. I drobné zdržení na cestě může řidiče vystresovat, znepříjemnit mu cestu a celkově se podepsat na pohodě, se kterou jste do auta nastupovali. Připravte se dopředu na případné problémy!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel