Novinky Vybavení

Vyrazte na kolo i s těmi nejmenšími

Napsal Makawiel

Rádi jezdíte na kole, rozrostla se vám rodina o malého človíčka a vy s blížícím se jarním počasím přemýšlíte, jak tyto dvě věci dát dohromady? V současné nabídce pro cykloturistiku s malými dětmi existuje několik výrobků, které jsou pro vaše děti nejen pohodlné, ale i bezpečné.

Pro ty nejmenší můžeme vybírat z široké nabídky dětských vozítek. Starším, kteří již zvládnou výlet sami, můžeme pořídit vlastní kolo, které pro začátek můžeme ještě připojit k tomu našemu.

Nejmenší„necyklisté“

Vozíky za kolo

Pro ty úplně nejmenší volíme dětské vozíky za kolo, které v současné době zažívají boom. Děti v nich můžeme vozit již od útlého věku a na našich silnicích jsou k vidění stále častěji. Pro děti jsou nejen bezpečné, ale chrání je před prachem a odletujícími kamínky síťkou, která je umístěna vpředu. Je však dostatečně prodyšná. Viditelnost vozíku je zabezpečena reflexními prvky – odrazkami na kolech a po obvodu vozíku a reflexním praporkem umístěným nad vozíkem. Na trhu se již objevují i odpružené varianty do terénu. Některé vozíky umožňují instalaci autosedačky. Pamatujte na to, že vozík je trochu těžší, takže si musíte dát pozor při brzdění.

TIP: Hledáte kvalitní cestovní pojištění? Cestovní pojištění online jednoduše a přehledně u Porovnej24. Lepší už nenajdete.

Cyklosedačky

Scooter_and_bike_3571177185_201c87cb5e_zPři výběru se musíme rozhodnout, zda bude sedačka umístěna vpředu – na horní rámové trubce, nebo v zadní části kola – připevnění k sedlové trubce nebo na nosič. Každopádně pamatujte na bezpečnost dítěte, sedačka by měla chránit jeho nohy, i záda. Dítě by v ní mělo být připoutáno. Nezapomínejte ani na přilbu, případně chrániče na ruce a nohy.
Při umístění vpředu máme dítě více pod kontrolou a to má dobrý rozhled, ale zároveň je vystaveno prachu. Zadní sedačka poskytuje dítěti větší bezpečnost, pro nás je to ale menší možnost kontroly.

Malí cyklisté

Přípojná dětská kola

Half_Wheeler_-_bikeMají místo předního kola tyč, pomocí níž jej lze napevno spojit s kolem rodiče.

Tažné tyče

Ne vždycky malí cyklisté stačí svým rodičům, zvláště na delších trasách. Na našem trhu je i tato varianta, teleskopická tyč spojí kolo dětské s dospělým. Jediný problém je spánek dítěte, proto je vhodné zařízení používat pro starší děti. Tyč vám navíc umožní snadnou výuku správných zásad jízd bez neustálého poučování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel