Doporučujeme

Jižní Čechy pro milovníky přírodních i architektonických krás

Pokud rádi navštěvujete krásná místa a města ležící napříč naší zemí, na vašem cestovatelském seznamu destinací by neměly chybět České Budějovice. Ukrývají totiž nespočet památek a míst, jejichž návštěva stojí za to. Mimo to se toto krásné město ležící na soutoku Vltavy a Malše může pochlubit okolím jako stvořeným k výletům. Přesvědčte se sami a vydejte se společně s námi na putování malebnou jihočeskou metropolí.

Krásy Českých Budějovic

České Budějovice jsou každoročně cílem tisíců turistů (nejen) z České republiky. Lákadlem je malebné jihočeské prostředí, ale také památky a další zajímavosti, které lze ve městě obdivovat. Za zmínku stojí například náměstí Přemysla Otakara II. pojmenované po českém králi a zakladateli města. Jedná se o druhé největší čtvercové náměstí v ČR, jehož dominantou je zajímavá Samsonova kašna. Navštívit můžete i gotickou katedrálu sv. Mikuláše s Černou věží plnící úlohu zvonice. Velmi zajímavá je i prohlídka zachovalé gotické hradební věže nesoucí název Železná panna. Věž tento název získala podle známého mučícího nástroje, který zde byl dle legendy v minulosti používán. Milovníci kultury se mohou vypravit do Jihočeského divadla, pro příznivce naučných muzeí je připraveno Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky či Jihočeské motocyklové muzeum. Ve městě sídlí i pivovar Budějovický Budvar, v jehož prostorách je možné navštívit další z městských muzeí. Pokud si budete chtít po putování městem odpočinout a dopřát si chutné jídlo i  sklenici oroseného českobudějovického piva, můžete navštívit například legendární restauraci Masné krámy. Na odpolední kávu se můžete zastavit v rodinné kavárně anglického stylu s příhodným názvem Born in London. 

Kam na výlet

České Budějovice nejsou jen krásným městem plným krásných míst. Jsou také ideálním výchozím bodem pro poznávání dalších jihočeských půvabů. Doslova na dosah leží například nádherný zámek Hluboká nad Vltavou, který se právem řadí mezi ty úplně nejatraktivnější české památky. Nedaleko od zámku Hluboká leží lovecký zámek Ohrada a stejnojmenná zoologická zahrada. Jen o kousek dál než tyto zámky poté leží klenot mezi českými historickými městy, Český Krumlov, jehož dominantou je rozsáhlý zámecký areál. Posledním městem, o kterém se zmíníme, je rekreační a lázeňské město Třeboň ležící v srdci chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Zde můžete rovněž navštívit krásný zámek, ale také největší český rybník Rožmberk či známý Vratislavský dům.

Tipy na nejlepší ubytování

V Českých Budějovicích na vás kromě jejich krás čeká i řada krásných hotelů a penzionů. O tom, že je opravdu z čeho vybírat, se můžete přesvědčit na webových stránkách portálu hotel.cz. Právě zde totiž najdete kompletní nabídku českobudějovických penzionů a hotelů. Vybírat můžete podle ceny, lokality, ale také dle vybavení a nabízených služeb tak, abyste zvolili ubytování odpovídající všem vašim požadavkům. Pomoci vám může i hodnocení hostů ubytovaných před vámi. Výběru věnujte dostatečnou pozornost. Váš pobyt a celkový dojem z města totiž může být stoprocentní, jedině pokud najdete takové ubytování, které vám poskytne příjemné zázemí a možnost odpočinku po náročném dni stráveném poznáváním města i jeho okolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář