Doporučujeme

Vydejte se za exotikou, inspirujte se u našeho cestopisu

Výlety do dálek, které jsou zatím civilizací nepoznamenané, skvělá příroda, kterou u nás rozhodně neuvidíte. Právě to jsou důvody, proč mnoho lidí volí jako cíl svého prázdninového výletu exotické destinace. Pokud mezi ně patříte také, máme pro vás pár atraktivních tipů, jak vyrazit už třeba během zimní dovolené. Je pravdou, že možností je mnoho – napříč všemi světadíly. Ale dnes začneme tam, kde se narodil populární zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury.

Ostrov, nad kterým slunce nezapadá – to je Zanzibar

Dva ostrovy v Indickém oceánu, u pobřeží Tanzanie, s více než milionem stálých obyvatel. Nádherné pláže, prvotřídní letoviska, ale i architektonické skvosty, které jsou zařazené dokonce i na seznamech UNESCO. I to všechno je dnešní Zanzibar! Noční život v Paje, potápění, veselí místní obyvatelé a exotická zvířata uprostřed Cheetah´s Rock. Užít si aktivní odpočinek v azurových vodách, tropické podnebí a špičkový servis jen necelých čtyřicet kilometrů od africké pevniny. Celoročně je zde velmi teplo, připravte se na průměrných třicet stupňů Celsia. Ale také na plantáže plné koření, tropické pralesy – a pokud se podíváte i do Tanzanie – tak i národní parky, které jsou v Africe přímo pověstné. Budete se cítit doslova jako ve velké interaktivní ZOO!

Další možností, kam vyrazit, je třeba Thajsko. Jaké konkrétní památky lze v této starobylé zemi, která ještě relativně nedávno nesla název Siam, obdivovat? Pojďme si dát k dobru pár alternativních tipů…

  • Hlavní město je plné kontrastů, mrakodrapy a chudinské čtvrti, rozhled z Golden Mount, živá svatyně Erawan Shrine nebo královský chrám Wat Phra Kaeo.
  • Ostrov Phuket, vzdálený asi tisíc kilometrů od Bangkoku, který dělí s pevninou jediný most. Pět milionů turistů za rok, bělostný písek na plážích a skvělá infrastruktura.
  • V okolí Bangkoku si užijte třeba plovoucí trhy v Damnoen Saduak nebo klidné letovisko Hua Hin se spoustou různých pláží, na kterých panuje relativně velký klid.

Do třetice třeba Seychely? Malé souostroví poblíž Madagaskaru je skutečným exotickým hitem, podobně jako již zmíněný Zanzibar. Skutečnou exotiku si užijí hlavně milovníci vodních sportů, užijete si ale samozřejmě ještě mnohem víc – třeba místní pláže jsou skutečně pověstné a na zdejší klidné tropické ovzduší budete ještě dlouho vzpomínat.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář