Akce/závody Doporučujeme Novinky Tipy a rady Zajímavosti

Za singletraily do zahraničí: 3 skvělá místa, která musíte navštívit

Jaro je v plném proudu a bikeři si konečně užívají jízdu na sto procent. A co vy – už jste letos vyrazili na nějaký ten single-track neboli single-trail? Popularita terénních stezek širokých tak akorát pro jedno kolo rok od roku roste a v loni přibyly nové trasy i v Praze. My jsme však pro vás připravili pořádnou porci zahraniční inspirace. Kde si za hranicemi zajezdíte opravdu luxusně?

Bike Park Kálnica (Slovensko)

Trenčín se nachází pouhých 12 km od českých hranic a jen pár kilometrů od něj leží Kálnica. V té (na rozdíl od Trenčína) nic moc nenajdete, „jen“ perfektní bike park s 18 skvělými tratěmi. A protože jsou velmi různorodé, na své si přijde opravdu každý.

Stejně dobře si můžete zajezdit také v nedalekých Nízkých Tatrách – především v bikeparcích Giant Bike Park Jasná a Malino Brdo.

Bikepark Geisskopf (Německo)

Německý Bikepark Geisskopf leží hned vedle českého Bike Parku Špičák, takže když budete mít chuť, můžete porovnat úroveň našich a zahraničních trailů. Rozhodnete-li se sjíždět Singletraily v zahraničí, dostanete na výběr z velmi uhlazených cest, tras s nenáročnými skoky i technicky náročnými sjezdy. Pokročilým doporučujeme „Evil Eye“ vedoucí po kamenech a kořenech se zakončením v Jump areně.

Bikepark Semmering (Rakousko)

Další z populárních bikeparků najdete poblíž Vídně. V Semmeringu se necháte vyvézt lanovkou, a pak už si jen vybrat trasu. Zatímco „Family Line“ zvládne opravdu každý (někdo i se zavřenýma očima), na „Sweet & Sexy“ si vychutnají sjezd začátečníci i pokročilí jezdci. Pro vyznavače adrenalinu je připravena černá trať a air lajna. Semmering je zážitek, na který se nezapomíná!

Co dodat závěrem? Snad jen to, že singletraily nespadají do stejné kategorie pojištění jako rekreační cyklistika na dovolenémusíte se na ně připojistit.

O autorovi

Jan Neckář