Doporučujeme

Dovolená Korsika – navštivte ostrov krásy

Korsika je hotový ráj na zemi, a ne nadarmo se jí říká ostrov krásy. Leží ve Středozemním moři, spadá pod správu Francie a svou rozlohou je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemí. Pokud vás lákají krásné pláže a nádherná příroda je dovolená Korsika pro vás to pravé.

Něco o Korsice

  • Ostrov svým tvarem připomíná zaťatou pěst se vztyčeným palcem.
  • Je dlouhý 183 km a široký 83 km a nachází se zde spousta nádherných míst, které stojí za to vidět.
  • Nejvyšší horou ostrova je Monte Cinto – 2706 m n. m.
  • Oficiální jazykem je zde francouzština, ale mluví se tu také italsky a korsicky.
  • Korsika je také místem narození slavného Napoleona Bonaparte.
  • Je proslulá svou nedotčenou krajinou s velkým množstvím ledovcových jezer.
  • Některé části ostrova jsou dokonce zapsány na seznamu UNESCO.
  • Ostrov je známý po celém světě také díky svým bělavým plážím a čistým mořem – i proto jde o velmi oblíbenou destinaci turistů.

Turisté na každém kroku

Dovolená Korsika nabízí víc než jen válení se celý den na pláži. Pokud toužíte po aktivní dovolené, jste na správné adrese. Oblíbeným cílem pro pěší turistiku jsou kaskády, které se nachází v korsických horách. Za jednu z nejkrásnějších pěších túr Evropy je považována třídenní horská trasa takzvaná GR 20, která protíná celý ostrov.

Pokud vás láká spíše historie, uchvátí vás Janovské zříceniny strážních věží, které byly na pobřeží postaveny proti krvelačným pirátům. Korsika je mimo jiné oblíbená také jachtaři nebo cyklisty. Hornaté vnitrozemí i pobřeží jsou oblíbenými místy pro jarní silniční cyklistiku.

A to není všechno

Větší část ostrova zabírají skalní štíty se strmými stěnami, které přecházejí na západě v pobřeží fjordového typu. Někdy se hovoří o pokračování vrásné zóny španělské Sierry Nevady. Tento krystalický masiv je jedním z nejstarších v Evropě – na jeho se podílejí hlavně žuly variského stáří s četnými zlomy.

Ostré vrcholy, hluboce zaříznutá údolí alpského rázu, pozůstatky ledovcové činnosti ve formě karů a jezer – přesně tohle jsou Korsické Alpy, které lákají každoročně davy nadšených turistů, kteří neváhají ani ujít náročné trasy, jen aby spatřily tuhle nádheru, která se jen tak někde nevidí.

Poznejte i vy Korsiku trochu jinak – na koupání vám čas určitě taky vyjde.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář