Cyklostezky/bikeparky Novinky

Jižní Čechy na kolech – Hluboká nad Vltavou a okolí

Napsal Makawiel

Krajina v okolí Hluboké vám nabízí výlety malebnou jihočeskou krajinou plnou rybníků, pamětihodností a přírodních scenérií. Nabízíme vám dva typy na výlet.

Hluboká – Nová Obora

Trasa měří asi 40 kilometrů, je vhodnější spíše pro trekkingová kola a je středně náročná.

Po prohlídce nádherného zámku v Hluboké se vydáte směrem k železniční stanici Zámostí. Dále pokračujete do obce Poněšice, zde si můžete prohlédnout lidovou architekturu, kovárnu se zvoničkou nebo zavítat do obory, kde chovají jeleny. Postupně projíždíte obcemi Líšnice – s krásným špýchárkem a Radonice, v níž se zachovaly pozůstatky středověké tvrze. Dále pokračujete na Drahoštětice a Ševětín. Ve Velechvínském polesí se ocitnete na rozcestí U svatého Josefa, zde se vydáte směrem na Kolný, tady můžete vidět kapli sv. Floriána a dále pak na Červený Újezdec. Kolem chaty Na Kyselé vodě se dostanete do obce Hosín. Pojedete dál do Zámostí a odtud se vracíte zpět do Hluboké.

Hluboká – Český Krumlov

Trasa je středně těžká a ujedete necelých 50 kilometrů.

Po prohlídce zámku v Hluboké se vydáte směrem k loveckému zámečku ZOO Ohrada. Tady si můžete udělat zastávku, která se bude líbit hlavně dětem. Zámeček se nachází poblíž Munického rybníka, který je zaměřen na chov různého vodního ptactva. Můžete navštívit Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Je to nejstarší muzeum tohoto druhu na světě. K vidění je zde mnoho vycpaných zvířat, zbraní a loveckých trofejí. Děti budou nadšené z menší zoologické zahrady. Chovají tu hlavně malé druhy – surikaty, opice, sovy, hady a želvy. Najdete tu však i medvěda, vlka, rysa nebo daňky. Pro ty s dětí, které potřebují neustále pohyb, jsou tu připravená dvě dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Kousek od rybníka je půjčovna lodiček. Po dostatečném odpočinku pokračujete po značené cyklotrase k Oboře a do obce Holašovice. Zde si můžete prohlédnout nádhernou náves a ukázky stylu selského baroka. Projíždíte podhůřím Blanenského lesa (chráněná krajinná oblast). Tento úsek trasy je náročnější. V těchto místech je doložena existence člověka již od doby kamenné, nacházejí se zde ojedinělá sídla z doby bronzové, ale největší význam z hlediska archeologických nálezů je keltské oppidum u Tříslova. Dále pokračujete po značené turistické trase až do Českého Krumlova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel