Novinky Výlety

Třeboňsko a okolí na kolech

Napsal Makawiel

Hráze jihočeských rybníků jsou jako stvořené pro letní dovolenou na kolech. Celou oblastí vede poměrně hustá síť cyklotras, které vám umožní obdivovat tajemná zákoutí nádherné oblasti rybníků. Rovinatá krajina se staletými hrázemi rybníků a malebnými vesničkami přímo láká k výletům na kolech. Koruny staletých stromů chrání před slunečními paprsky, mírný terén neunaví a navíc zde najdete spoustu příležitostí ke koupání. Jde – li vám o příjemný zážitek a klidnou rodinnou dovolenou s dětmi, je to ideální místo pro vás.

Kromě značených cyklotras máte možnost využít i několik naučných cyklistických stezek. Díky tomu blíže poznáte přírodu a historii tohoto kraje. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované stezky patří Okolo Třeboně a Rožmberk.

Okolo Třeboně

Vydáte – li se na tuto stezku, počítejte zhruba s délkou 40 kilometrů. Začátek je v Třeboni na hrázi rybníka Svět a okruhem se vracíte zpět před brány města. Stezka má za úkol seznámit návštěvníky alespoň částečně s přírodními krásami a historií Třeboňska. Je to uzavřený okruh, na němž najdete řadu zastávek s informačními tabulemi o rybnících a rybniční soustavě. Dozvíte se mnoho zajímavostí o zdejších rašeliništích a lesních komplexech. Také přinášejí informace o historii oblasti, osidlování a s tím spojené přetváření krajiny. Zajímavou zastávkou je Soví les – chráněná přírodní památka. Hnízdí zde několik vzácných druhů ptáků (čáp černý, orel mořský). Další zastávkou na okruhu je jedna z nejstarších obcí oblasti – Lutová.

Stezka využívá málo frekventované asfaltové silnice III. Třídy, lesní cesty a hráze rybníků. Vytváří nádherný okruh v lesní a rybniční krajině východně od Třeboně a spojuje příjemné s užitečným – pohyb na čerstvém vzduchu spojený s poznáváním a historií kraje.

Rožmberk

Tato naučná stezka měří něco přes 20 kilometrů. Začátek je v Třeboni na hrázi rybníka Svět a povede vás po silnicích III. třídy, polními cestami a po hrázích rybníků. Cestou je umístěno několik informačních tabulí, které vás seznamují s významem rybníků pro Třeboňsko a okolí.

Jižní Čechy jsou beze sporu jednou z nejkrásnějších oblastí, návštěvníky lákají unikátní sítí rybníků, rozlehlými borovými lesy, zachovalou vesnickou architekturou a malebnou krajinou nejen Třeboňska. Tak neváhejte a vydejte si tuto přírodní scenérii navštívit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel