Cyklostezky/bikeparky Tipy a rady Výlety

Na kole do Českého Ráje

Napsal Makawiel

Pokud se rozhodnete pro dovolenou strávenou na kolech, Český ráj je pro tuto sportovní aktivitu místo jako stvořené. Sjezdy převládají před stoupáním a stále se máte, na co dívat – malebnou krajinu střídají hrady a zámky na kopcích, projíždíte pískovcovými masivy, skalními městy, po březích rybníků.

Český_ráj_Věžický_rybníkCestou narazíte na průzračně čité prameny tryskající z temných puklin skal. Prohlédnout si můžete i lidovou architekturu. Celé území křižují na tři stovky kilometrů vyznačených cyklotras, z nich většina vede po vedlejších asfaltových silničkách nebo lesních cestách.

Území Českého ráje se rozprostírá severovýchodně od Prahy a je tvořeno především kvádrovými pískovci a skalními útvary. Jeho symbolem jsou Trosky se zříceninou hradu.

Zajímavá místa

Které pozoruhodnosti byste na svém putování určitě neměli vynechat? Za návštěvu stojí Skalní města v Prachovských skalách, zříceniny hradů Trosky nebo Valečov, zámky Sychrov, Hrubý Rohozec, Humprecht a z hradů určitě nevynechejte Kost nebo Valdštejn.

Tipy na výlet

Vydejte se po jedné z nejkrásnějších tras vedoucích z Turnova přes nejznámější místa – Drábské světničky, Hruboskalské skalní město, Kost, Trosky, rybník Věžák (místo, kde se natáčel známý film Jak dostat tatínka do polepšovny) a zpět do Turnova. Drábské světničky jsou vyhloubeny v izolovaných pískovcových blocích a vzájemně jsou propojeny soustavou dřevěných plošin a mostů. Hrad Kost je zajímavý svým půdorysem ve tvaru lichoběžníku

1280px-Branžež,_Nová_VesDalší možnosti pro výlety nabízejí Prachovské skály, nejkrásnější místo Českého ráje. Vyrazit můžete třeba od rybníka Branžež, kde se zároveň můžete ubytovat v kempu. Cesta vede krásnou a klidnou krajinou, je středně obtížná a její délka je asi 50 kilometrů. Další trasa ideální pro výjezd vede z Jičína do Sobotky, na hrad Kost a Trosky.

Při svém putování nesmíte zapomenout ani na město Jičín, které je považováno za jednu z bran Českého ráje a je tudíž vyhledávaným cílem všech návštěvníků tohoto kraje, hlavně těch s malými dětmi. Využít totiž můžete průvodcovských služeb pohádkových postav – loupežníka Rumcajse a jeho synka Cipíska. Ti vás doprovodí městem a seznámí s jeho zajímavostmi

Chráněná krajinná oblast Českého ráje je ideálním místo pro cykloturistiku. Ať zvolíte jednodenní výlet, či dlouhodobější pobyt, vždy budete projíždět krásnými přírodními scenériemi. Pro případ vícedenního cestování máte k dispozici ubytování v řadě penzionů či autokempů, kterých je v kraji nepřeberné množství.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Makawiel