Doporučujeme

Dovolená Rakousko na kole

Začínáte pomalu přemýšlet nad tím, jak by mohla vypadat Vaše letošní letní dovolená? Dnešní mladé páry, ale také rodiny s dětmi a v neposlední řadě aktivní senioři již nevyhledávají pouze dovolenou, během níž se budou moci týden válet na pláži u moře nebo jen tak posedávat v tuzemsku na chalupě. Téměř všechny věkové skupiny chtějí dovolenou či prodloužené víkendy prožít aktivně. Pohodlné ubytování pro Vaše aktivní toulky po Evropě můžete najít zde www.firmanazazitky.cz/prodlouzeny-vikend-pro-dva/.

Na kole křížem krážem po Rakousku

Skvělou příležitost k aktivní dovolené dávají různé cyklovýlety. Ty si totiž do sytosti užijete, ať už je Vám dvacet nebo třeba šedesát. I dovolenou na kolech přitom můžete strávit v zahraničí. Milovníci jízdy na jízdních kolech se velmi často vrací nadšeni z dovolené Rakousko. Právě tato země je protkána obrovským množstvím cyklostezek s terény, ze kterých si vybere skutečně každý. Pohodovým tempem se můžete projet po trasách podél jezer a řek i po alpských táhlých údolích. Náročnější cyklisté si přijdou na své při zdolávání tras po zvlněných pahorkatinách. Ti nejzdatnější se jistě rádi projedou po vysokých horských sedlech. V Rakousku máte jedinečnou možnost kochat se při jízdě na kole okolní přírodou a přitom se moci osvěžit v průzračných jezerech. Rakousko na kole se stává velmi oblíbenou dovolenou pro každého.

Navštivte během své dovolené také Slovensko

Ne každý se chce při své dovolené v zahraničí omezit pouze na pobyt v jednom státě. Své cyklovýlety tak můžete spojit například s návštěvou Slovenska a pobýt zde nějaký ten den z Vašeho prodlouženého víkendu nebo týdenní dovolené. Komfortní ubytování najdete v hotelích Slovensko. Skvělé podmínky pro cykloturistiku nabízí především jižní Slovensko, Malá Fatra nebo Liptov. Pro Slovensko je charakteristický mnohem různorodější terén než v České republice.

Na cesty si nezapomeňte kvalitní outdoorové vybavení – čelovka je pro cyklistiku i turistiku nezbytná, hodit se může i dobrá termoska, co udrží nápoj dlouho studený. Výbornou zkušenost máme s filtrační lahví Katadyn, která vám zajistí pitnou vodu i tam, kde není. Navíc je ekologická. Přibalte si také turistický dalekoholed, protože vás čekají krásné výhledy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář